BAJI IMRE
kosárfonó Népi Iparművész
Tel: 52 / 413-642
 06-20 / 5268530

Már gyerekkoromban gyakran figyeltem édesanyámat, hogyan dolgozik, elbűvölt kézügyessége. Korán megtanultam én is a mesterség alapfogásait. 18 évesen lettem a Budapesti Egyesült Fonottáru Szövetkezet tanulója, majd bedolgozója. Az ipari kosárfonás jellemző tárgyait készítettem: húzott hajókosarak, bollerkosarak, papírkosarak, lámpák, lakberendezést kiegészítő tárgyak kerültek ki a kezem alól.
Több önálló és közös kiállításon vettem már részt Magyarországon és külföldön. Angiariban (Olaszország) és Waldorfban (Németország) is bemutattam munkáimat és szakmai bemutatókat tartottam.
A Tímárház kosárfonó műhelyét működtettem több éven keresztül. Az ide látogató érdeklődők megismerkedhettek a vesszőfonással.
Szakoktatóként pedagógus továbbképzéseket vezettem, illetve előadásokat is tartottam mesterségemről.
Munkám elismeréseként több alkalommal is kaptam díjakat. Ösztöndíjasa voltam a Debrecen Város Kultúrájáért Alapítványnak. A Hajdú-Bihari Népművészeti Egyesület vezetőségi tagja vagyok.