HAJDÚSÁMSONI ÖLTÖGETŐK KLUBJA
Működési helye: Petőfi Sándor Városi Könyvtár, Közművelődési és Muzeális Intézmény 4251 Hajdúsámson, Szabadság tér 7.
Kapcsolat:Tel.: 52/590-013,  36-30/327-0232
e-mail: e-mail:muvhazhs@gmail.com vagy ancsadobosne@gmail.com
Vezetője: Dobosné Hajdú Anikó népi kismesterség oktató, közművelődési szakember
A foglalkozásaik időpontja: hétfő 15.00 órától
A klub helyi „alkotók” kezdeményezésére alakult 2007-ben. Tagjai tanulók, pedagógusok, népdalkörösök, nyugdíjasok, házi asszonyok. A tagság heti egy alkalommal, hétfőnként találkozik. Rendszeresen kiállításokon mutatják be alkotásaikat a település közművelődési intézményében. 2008 - tól kezdődően a magyar tájegységek hímző kultúrájának feldolgozását kezdték el. Az elmúlt években aktív részt vevői lettek a helyi rendezvényeknek, például a majálisnak, gyereknapi programnak, a kézműves bemutatóknak, játszóházi foglalkozásoknak, szüreti hagyományőrző napnak, helyi alkotók kiállításainak.
A csoport célja, hogy megszerettesse a hímzést, megismertesse a magyar tájegységek hímző kultúráját, hogy minél több fiatalnak átadják az ismereteiket.
A csoport célkitűzései:
- Településükön elfogadtatni a népi kézműves tevékenységeket, munkájukkal példát mutatni a város lakóinak.
- A hiteles alkotó munka érdekében képezni magukat, ezért előadásokon vesznek részt, és szakmai kirándulásokat szerveznek az érdeklődő helyiek bevonásával.
- Az egyes tájegységek hímző kultúrájának, technikájának elsajátításához eredeti, illetve a fellelhető alapanyagok használata (eredeti minták, alapanyagok, vásznak, kelmék, hímző cérnák, fonalak).
- Olyan közösséggé válni, ahová szívesen járnak a tagok.
Számos kiállításon és pályázaton vettek részt az elmúlt években. Így pl.: ONK 2010.
Országos Textiles Konferencia 2012.,2014., Százrózsás hímző pályázat Mezőkövesd 2012.
Az Öltögetők klub tagjai (2007-2014.):
Dobosné Hajdu Anikó
Csonkáné Ferencné