4|||| Kézműves Alapítvány - A hagyomány szolgálatában
ORSZÁGOS IFJÚSÁGI NÉPI KÉZMŰVES PÁLYÁZAT

KÉZMŰVESEK

ALKOTÓKÖRÖK

PÁLYÁZATOK

TÁBOROK

KÉPZÉSEK

KIADVÁNYOK

KÉPTÁR

HASZNOS OLDALAK











2024 április 30. kedd
SIKERES VOLT XV. ORSZÁGOS GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI NÉPI KÉZMŰVES PÁLYÁZAT AZ ÉSZAK-ALFÖLDI RÉGIÓBAN
A Csoóri Sándor Alap támogatásával megvalósult pályázat kiállítás megnyitóját és díjátadó ünnepségét április 30-án tartották a Nadányi Zoltán Művelődési Házban.  A zsúfolásig megtelt színházteremben köszöntötte a jelenlévőket Kolozsvári István a programot szervező és a pályázatot lebonyolító Bihari Népművészeti Egyesület Elnöke, valamint Berettyóújfalu polgármestere, Muraközi István és Majosi Pálma a Berettyóújfalui Tankerületi Központ igazgatója. Dr. Tar Károlyné, a Kézműves Alapítvány kurátora megnyitójában összegezte a pályázat elmúlt 30 évének eredményeit. Dr. V. Szathmári Ibolya néprajzkutató, a zsűri elnöke pedig elemezte, értékeltelte a mostani, XV. regionális pályázatot, a beadott pályamunkákat, azok minőségét, összetételét és örömét fejezte ki azért, hogy ebben a régióban most is kiváló alkotásokat adtak be a fiatalok.  A kiállítást Magyar Zita népi iparművész, etnográfus rendezte.
A díjak átadása után a jó hangulatot tovább fokozta Simándi László néprajzkutató, mesemondó rendkívül színes előadása.
A díjakat (3 kivételével) a Kézműves Alapítvány biztosította. Szeretettel gratulálunk minden pályázónak és külön is köszöntjük a díjazott fiatalokat!
A díjazottak listája és a pályázati értékelés alább olvasható.
A kiállítás 2024. május 17-ig megtekinthető.
További információk, fotók: A Bihari Népművészeti Egyesület, a Kézműves Alapítvány és a NESZ fb. oldalán találhatók.

Dr. V. Szathmári Ibolya  a zsűri elnöke a következőképpen elemezte és értékelte a régiós pályamunkákat:
XV. Országos gyermek- és ifjúsági népi kézműves pályázat és kiállítás Észak-Alföldi régiója pályamunkáinak értékelése - Berettyóújfalu, 2024. ápr.30.
Nagy tisztelettel köszöntöm a XV. alkalommal megrendezésre kerülő Országos gyermek- és ifjúsági népi kézműves pályázat és kiállítás Észak-Alföldi régiója kiállítási megnyitóján megjelent valamennyi kedves vendégünket, külön is szeretném köszönteni a pályázó alkotókat és felkészítő tanáraikat, mestereiket. Mint a korábbi pályázatokon, a kiírásnak megfelelően az Észak-Alföldi régiója pályamunkáinak értékelése első lépcsőfokon, itt Berettyóújfaluban megtörtént. Három vármegye: Szabolcs-Szatmár- Bereg - Jász-Nagykun-Szolnok és Hajdú-Bihar vármegyék pályázati anyagát egy öt fős zsűri értékelte, melynek tagjai: Csákányi Zoltán Hagyományok Háza osztályvezetője, Kiss Gabriella gyöngyfűző, népi ékszerkészítő, népi iparművész, Magyar Zita a népművészet ifjú mestere, fazekas, a NESZ fazekas szakbizottsága tagja, Sütő Brigitta hímző, a népművészet ifjú mestere, a NESZ Ifjúsági Szakmaközi Bizottsága tagja és jómagam voltak.
A zsűri tagjai áttekintve a beérkezett pályamunkákat a kiírás értelmében 4 kategóriában, azaz  a  Gyermek kategória I -es (6-10) és II-es (11-15) korcsoportjában, valamint az ifjúsági kategória I-es ( 15-20) és II-es (21-35)  korcsoportjában  a beérkezett 250 pályamunkát áttekintve díjazták az alkotásokat, illetve megállapították azt, hogy melyek azok az alkotások, amelyek a kiállításban szerepelhetnek, de nem díjazottak, és melyek azok, amelyek nem érték el azt a minőségi szintet, hogy bemutatásra kerülhessenek. A korábbi pályázatokhoz hasonlóan a gyermek korosztályban most is kevesebb pályamű érkezett be, mint az ifjúsági kategóriában, (közel ötvennel kevesebb volt a gyermekpályázatok száma). Az említett pályamunkák   181 alkotótól érkeztek be, ebből 30 csoportos (131 főt jelent), 50 egyéni pályázó volt. A 30 csoportból 16 az I-II. korosztályt, 14 a III-IV. korosztályt képviselte. A három vármegye pályázóinak száma igen jelentősen eltér egymástól, legtöbben Hajdú-Biharból küldtek be pályamunkát,ez mindenképpen betudható annak, hogy ebben a térségben működik az a nádudvari iskola, mely a hagyományos kézművesség oktatását vállalta fel és végzi kiválóan napjainkban is.
A 250 pályaműből - mely darabszámra ennél jóval több, hiszen általában egy pályamunkaként szerepeltek a tárgy-kollekciók is, mint pl. a fazekasságban egy tálalókészlet, vagy  a csoportos munkaként beérkezett gyermekjáték figurák és egy komplett viselet  is - 182 pályamunkát javasoltak díjazásra, 49-et csak kiállításra, 19-et nem fogadtak el. Ez egy nagyon jó aránynak számít, mindenképpen azt tükrözi, hogy az Észak-Alföldi régióban ismételten kiváló minőségben érkeztek be pályamunkák.
15 alkotói kategóriában érkeztek be alkotások. Hiányoltuk a beérkezett munkák köréből az igazán kvalitásos tojásdíszítéseket, kevés volt a szálas anyagokból (vessző, sás, gyékény) készült alkotás, továbbá nem találkoztunk mézeskaláccsal és csipkékkel sem. A hímzés és a szövés jelenléte a lakástextíliákon ugyancsak háttérbe szorult, ami bizonyára annak is betudható, hogy napjainkban kevesebb az igény az ilyen jellegű munkákra.
 
A zsűri tagjai az I. korcsoportban a csoportos alkotók számára 3 arany, 1 ezüst, 3 bronz, az egyéni alkotók számára 1 arany, 1 ezüst, 2 bronz oklevelet, a II. korcsoportban pedig 4 arany, 3 ezüst, 1 bronz oklevelet a csoportos alkotók, 2 arany, 1 ezüst oklevelet egyéni alkotók számára ítéltek oda, 1 alkotó arany oklevélben részesült.
 
III-IV. korcsoportokban 29 díjat osztottak ki, 6 kiemelt nagydíjat (3-t közösségek, 3-t egyéni alkotók számára), 7 alkotói nagydíjat (2 csoportost és 5 egyénit), 15 alkotói díjat (2 közösségit és 13 egyénit), valamint 1 egyéni alkotói különdíjat. 
A díjazott alkotások az elnyert díjak mellett bekerülnek a Nádudvaron megrendezésre kerülő országos pályázatra is. Az elutasítottak számára a Bihari Népművészeti Egyesület lehetőséget biztosít szakmai továbbképzésre oly módon, hogy az adott műfajokban, adott alkalmakra, személyes egyeztetések alapján meghívják az alkotó közösség néhány tagját és az oktatókat a Bihari Népművészeti Egyesület Alkotóházába.
Most nézzük meg, a beküldött alkotások alapján mit tapasztalt a zsűri az egyes alkotói műfajokban?
Valamennyi korosztály küldött be munkákat a fazekas alkotói ágazatban, talán az sem véletlen, hogy a legfiatalabbak a legnagyobb létszámban képviseltették magukat, hiszen az agyaggal való foglalkozás  már a 6 éves korosztály számára is nyújt olyan alkotási lehetőséget, melyet ők is könnyedén elsajátíthatnak, művelhetnek. Jó példa lehet erre a hajdúszoboszlói Zichy Géza Alapfokú Művészeti Iskola mindkét gyermek korosztályt képviselő, csoportos pályamunkája. Míg a legkisebbek az életkornak is megfelelő, ötletes, és kifejező figurális alkotásai gyermekjátékként vannak jelen, addig a 11-15 éves II. korosztályú alkotók Állatok a parasztportán című kollekciója az egykori munkára való nevelést is visszatükröző, kiváló alkotásokat sorakoztat fel.
Ebben az alkotói műfajban a beküldött munkák révén szinte lépésről-lépésre nyomon követhetjük azt, hogy az életkor növekedésével hogyan válik egyre gazdagabbá az alkotók ismerete a fazekasságról, az egyre több gyakorlat megszerzésével pedig hogyan válik a tárgyak megformálása és a különböző díszítési technikák kivitelezése egyre szakszerűbbé és tökéletesebbé. Nem egy gyermek korosztálybeli alkotáson már tetten érhető az egyéni alkotói tehetség jele is - had utaljak csak Nagy Valentina Györgyi (Igazgyöngy) halas díszítményének izgalmas pikkely-megjelenítésére, vagy Gut Benedek Viktor  többféle díszítési technikát is alkalmazó figurális csempéire, valamint Szőke Tamara (Igazgyöngy) memória játékára. Kivételes tehetségként köszönthettük a 10 éves Tőkés Izabellát (Mátészalka), aki korát meghazudtolóan olyan áttört díszítésű kuglóf sütőt, tintatartót, tükröt és tálaló edény-kollekciót tár elénk, ami egy felnőtt alkotó dicsőségére is válhatna. Az ifjúsági korosztályból kiemelkedő alkotóként említhetjük Szántó Ádámot, aki nagyon jó formaérzékkel alakítja ki edényeit és többféle stílust is bravúrosan alkalmaz rendkívül dekoratív alkotásain. S azt is elmondhatjuk, hogy ebben a korosztályban a beküldött pályamunkák egy igen jelentős részén a nádudvari iskola fazekas oktatásának meghatározó szerepe tükröződik. Külön figyelmükbe ajánlom Nagy Vera jó formaérzékkel és sokféle díszítési technikával elkészített munkáit, a nádudvari alkotócsoport hódmezővásárhelyi tálaló étkészletét, Ardai Abigél nádudvari fazekasságot továbbvivő használati edény - kollekcióját, Zákány Szabó Kata írókás és ecsetes díszítésű, több tájegységet is felsorakoztató, nagyon finom munkáit. Fejes Fanni (Gorgonczás Nép-i Egyesület) étkészlete kiforrott, egyéni stílust képviselve elegáns és mértéktartó díszítettséget képvisel, napjaink bármely otthonában megtalálja a helyét.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a népi ékszerkészítés, annak is a gyöngyalapú változata szintén vonzó alkotói terület már a legfiatalabb korosztály számára is. Bár az előző pályázatokhoz képest most kevesebb alkotás érkezett be ebben a kategóriában is, a munkák kvalitásáról ugyanakkor elmondható, hogy kiegyenlítetten igényes alkotások, a gyöngyfűzés legkülönbözőbb technikáit sorakoztatják fel, akár az Apáról Fiúra Népművészeti Egyesület Kicsi gyöngyöcskék és Angyal Lora Zsófia kalotaszegi ihletésű munkáit, akár a mezőtúri gyermek alkotók sárközi csipkegallér variációit, akár Lővei Veres Sára több tájegységet felsorakoztató munkáit nézzük. Kiemelném az Alibán Puskár Liza által készített, egyszerre modern és hagyományos, sárközi ihletésű alkotásokat, melyek technikai kivitelezése bravúros, színvilága tökéletesen harmonizáló. Ékszernek is tekinthetjük Vida Balázs szaruból készült óraláncát, mely  filigránságával és finomságával egyaránt megkapó munka. A szarumunkáknál maradva megemlíteném, hogy ritkaságszámba megy az, hogy a hagyományos szaru kürt, rüh zsírtartó-sótartó és fésű alkotója a női nem képviselője, így ezért is nagyra értékelendő, hogy Pénzes Rebeka (Berettyóújfalu) erre vállalkozott, dicséretes, hogy a vállalt feladattal kiválóan meg is birkózott.
A bőrmunkák körében azt tapasztaltuk, hogy pályázati alkotásként korábban jóval nagyobb számban készültek a használati funkciójú bőrmunkák, az övtáskák, válltáskák, övek, tarsolyok, bőr ékszerek stb., újdonságként viszont elmondhatjuk, hogy örvendetesen nőtt a bőr-alapú viseleti darabok elkészítése. Jágerszki Judit csikóbőrös díszítésű táskáján a formához igazodó díszítmények és díszítmény kiegészítők dekoratívak és jól átgondoltak. Rendkívül izgalmas és különleges Gyöngy Ilona Erzsébet   tárgy együttese: a késtok nyakék, a tarsoly ékszertartó erszény és táska. Vállalkozása - amit már a tárgyak megnevezése is tükröz- egyedi és újszerű, a hagyományos tárgyaknak sikeresen igyekszik a mai életünkhöz igazodóan ötletes, új funkciót találni. A míves kivitel mellett munkáit a különleges és harmonikus színvilág is rendkívül dekoratívvá teszik. Népi díszítőművészetünkben szinte kimeríthetetlen tárházát találjuk a rátét- és hímzett díszítésű bőr (irha) alapú viseleti daraboknak, eddig bizonyára a kivitelezés nehézsége indokolta azt, hogy alig próbálkoztak ezzel az alkotói műfajjal. Most két tehetséges követőjével is találkozhattunk. A gyimesi bunda vagy melles Nagy Fanni munkájaként az eredeti tárgy egyedi díszítettségét tökéletesen adja vissza, szövéssel kombinált hátizsákja pedig a modern alkalmazásra szép példa. Tarcsi Demeter Anita hajdúsági színes női kisbunda hímzésű kollekciója - fülvédője, sála, mellénye - egészen modern formai megjelenítéssel a fiatalság számára lehet vonzó.     
                                                                           Kedves Vendégek!
Szívesen láttunk volna a többféle hímzést az alkotások körében. A kicsik és nagyok egyaránt kedvelt hímzéseként van jelen a komádi vászonhímzés, ezt igazolják a Sulyok István Református Iskola tanulói és Takács Júlia Linda munkái, praktikus tárgyaikon a formához igazodóan jól megtervezve és szépen kivitelezve jelennek meg a tájegység karakteres díszítményei. A Józsai Vászonhímzés Egyesület kis alkotói többféle hímzéstípust is felsorakoztatnak, a mezőtúri alkotók pedig a szigetvári hímzést tárják elénk. A beküldött lakástextil- és használati funkciójú vászon szőttesek szinte mindegyike kiemelkedő minőségű munka: Hartman Zsófia abroszán a takácsszövés sajátos motívumvilágát és különleges kötött rojtját csodálhatjuk meg, a nádudvari takács műhely II. csoportja tagjainak - Gyöngy Hajnal és Nemcsics Erzsébet munkáit - pedig a különleges szövési technikák - úgymint a csáncsálás a göbös, szövés és a felvetéssel való díszítés  - teszik rendkívül dekoratívvá. A ritkán alkalmazott göbös szövést csodálhatjuk meg Sarkadi Eszter Kata ágyi ruháin is.  A többféle szövési technika együttes alkalmazása és a színekkel való variálás adja az egyediségét és egyben különlegességét Petrovics Nikolett fürdőszoba kollekciójának, melyeken tetten érhető az egyéni tervezés és a minőségi kivitelezés is. 
A Sárándi Szűrrátétes Csoportok tagjainak a tőlük megszokott magas színvonalú alkotásai modern színállásban hagyományos és korszerű funkcióban egyaránt képviseltetve vannak.
A nemez, mint alapanyag gyermekjátékok és bábfigurák formájában, valamint lakástextilként és viselet alapanyagként jelenik meg. Maróti Anna (Derecske) mesefigurái jól megmunkált, kifejező alkotások,  igen ötletes a mesék előadói számára készült meseszőnyeg és kalap kollekció, ami a hajdúnánási Bocskai István Ált. Iskola tanulóinak munkája, a nádudvari fás- és nemez műhely együttes munkájaként láthatjuk a nagyméretű ötletes és karakteres bábfiguráikat, melyek technikai megvalósítása is dicséretes. Forgács Fanni (Apáról-fiura Nép-i Egy.) nemez selyem viseletei (sál, sapka,füli) elsősorban a fiatal korosztály számára lehetnek vonzóak. A nádudvari alkotóközösség növényi festésű, dekoratív és kiválóan megmunkált nemeztakaróihoz, padtakaróihoz, ülőpárnáihoz és óvó-védő funkciójú dogatcserjeihez alkotóik kazak és magyar népi-díszítőművészeti előképeket egyaránt használtak forrásanyagként.
A pályázatra beérkezett faragott- és festett famunkákon - ugyanúgy, mint a nemez alkotásokon és a szövött alapú viseletek többségén is - a nádudvari iskola szellemisége és hatása érhető tetten.   Varga Mihály gondolkodószéke a maga egyszerűségével is tekintélyt parancsoló, Andirkó Máté és Jancsó Krisztián faragott, hegedű hátú, népi barokk stílusban készült székei a hagyományos formákon  alkalmazott sajátos díszítményekkel váltak egyedivé, ötletesek és jól kimunkáltak  faragott játékaik és sakkfiguráik is. Örömmel állapíthatjuk meg, hogy jelentősen megnőtt a festett bútorok száma is köszönhetően azoknak a képzési formáknak is, melyek az utóbbi időben ezen a területen is beindultak. A nádudvari alkotók rendkívül dekoratív, festett-faragott tiszántúli tükrei mellett megcsodálhatjuk Nemcsics Erzsébet impozáns, falba süllyeszthető tékáját, Csíki Virág rudabányai ihletésű festett kazettás mennyezeteit, valamint Ambrus Bonifác és Békési Apor mesefigurákkal díszített, festett, faragott fogasát is.
A viseletek többsége mai korunk igényeit és elvárásait figyelembevevő, hordható, korszerű alkotás, kivételt képeznek Baranyiné Forgó Erika mezőségi női- és hajdúsági férfi viseleteket rekonstruáló alkotásai, melyek a jól megválasztott alapanyagon túl szabásvonalukban, díszítettségükben is autentikusak. Az Ő munkájaként jelen vannak továbbá modern öltözékek is: a fekete, anyagában csíkozott alkalmi ruha, a kilim technikával díszített szoknya és a gyimesi ihletésű, mértéktartó díszítménnyel ellátott zöld szövött kabát is. Soós Bianka különféle szövési technikákat alkalmazó, visszafogott díszítésű, finom színállású, elegáns öltözékei több korosztály igényeit is kielégíthetik, példaértékű lehet Gyöngy Hajnal Margit moldvai, gyimesi és máramarosi ihletésű, egyszerre modern és hagyományos, napjainkban is kiválóan hordható kollekciója, egyedi és egyben rendkívül dekoratív is  Varró Sára és Demjén Dorottya különleges színvilágú, kalotaszegi díszítménnyel ellátott hímzett-szövött, gyöngy díszes ruhája, melyet selyemnemez mellény egészít ki. Szatmáriné Győri Tünde szövött alapanyagú, alkalmi ruhakollekciója különleges szövési technikával készült díszítményeivel nyűgöz le bennünket. A nádudvari Takács műhely I. csoportja kimeríthetetlen variációkban készült, kerpa kendők ihlette sáljai mellett a továbbgondolt széki szoknya, a rékli ihlette kockás női kabát, valamint a lapszoknya is mindenképpen a fiatalok kedvelt viselete lehet.
                                                               Tisztelt Jelenlévők! Kedves Vendégek!
A XV. Vándorlegény pályázatra beérkezett munkák értékeléseként ennyit szerettem volna megfogalmazni és most engedjék meg, hogy Valamennyiünk nevében megköszönjem kedves házigazdánk, a Bihari Népművészeti Egyesület szervező, lebonyolító és rendezői munkáját, szívből gratulálok a kiállítás rendezőinek, mindenek előtt Magyar Zitának.  S anélkül, hogy ünneprontó lennék tolmácsolnám kérésüket, nevezetesen azt, hogy a zökkenőmentes munkavégzés érdekében nagyon jó lenne, ha  a jövőben a pályázók és tanáraik, mestereik nagyobb figyelemmel és körültekintéssel látnák el adatokkal a beküldött munkákat, vagyis, hogy a pályamunkákon pontosan szerepeljen a tárgy neve, a készítő és tervező neve, pl. a textíliákra legyen mindez külön felvarrva, vagy kisebb tárgyakon legyen jelen az a sorszám, amit a hozzátartozó  adatlapon részleteznek. Ugyanis, ha hiányoznak ezek a pontos adatok, tárgyak könnyedén elkallódnak, beazonosításuk nagyon megnehezíti a szervezők dolgát és munkáját. Ez különben minden pályázat, kiállítás és zsűrizés során alapvetően elvárt követelmény.  Köszönjük megértésüket!
 
Végezetül engedjék meg, hogy mindnyájunk nevében szívből gratuláljak Valamennyi pályázónak, felkészítő tanáraiknak és mestereiknek, kívánom, hogy leljék még nagyon sok örömüket a választott kézműves tevékenységben, érjenek el minél több szakmai sikereket és eredményeket!                                                                                                                                   
                                                                       Dr. V. Szathmári Ibolya sk.  a zsűri elnöke

A XV. Vándorlegény Országos Gyermek - és Ifjúsági Népi Kézműves Pályázat
  • Észak-Alföld régió  -  Berettyóújfalu
DÍJAZOTTAK:
 
korcsoport   Csoportos kategória
Arany oklevél
Zichy Géza Alapfokú Művészeti Iskola
Mezőtúri Díszítőművészeti és Kézműves Szakkör (sárközi csipkegallér)
Kicsi Szövödések
Ezüst oklevél
Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és AMI Biharkeresztes
Bronz oklevél
Mezőtúri Díszítőművészeti és Kézműves Szakkör (Sőrés Nóra Janka)
 
I. korcsoport -  egyéni kategória
Arany oklevél
Gut Benedek Viktor
Szőke Tamara
Tőkés Izabella (Szatmár Alapfokú Művészeti Iskola )
Ezüst oklevél
Nagy Valentina Györgyi
Bronz oklevél
Varga Gergely Nándor
 
korcsoport Csoportos kategória
Arany oklevél
Zichy Géza Alapfokú Művészeti Iskola
Alsós kézműves szakkör Bocskai István Általános Iskola Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Hajdúnánás
Kossuth Lajos Magyar-Angol Két tanítási Nyelvű Ált. Isk.
Sárándi Szűrrátétes Csoport II. Sárándi Kossuth Lajos Általános Iskola
 
Ezüst oklevél
Józsai Vászonhímzők Egyesülete
Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és AMI Biharkeresztes
Nagy Szövödések  
Bronz oklevél
Súlyok István Református Általános Iskola és AMI( fazekasok)
 
I-II. korcsoport
Arany oklevél
Sulyok István Református Általános Iskola AMI Kreatív Hímző Szakkör
 
II.         korcsoport Egyéni kategória
Ezüst oklevél
Szász Boglárka
Különdíj: Bede Ábel
III. korcsoport  Csoportos kategória
 
kiemelt közösségi alkotói nagydíj
Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium és Kollégium Fazekas csoport
közösségi alkotói nagydíj
Sárándi Szűrrátétes Csoport
 
III. korcsoport  Egyéni kategória
 
Kiemelt egyéni alkotói nagydíj
Szántó Ádám (Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium és Kollégium)
egyéni alkotói nagydíj
Nemcsics Erzsébet
Alibán-Puskár Liza
 egyéni alkotói díj
Lövei-Veress Sára
Ardai Abigél (Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium és Kollégium)
Forgács Fanni
Nagy Vera
Angyal Lora Zsófia  (Apáról Fiúra Népművészeti és Kézműves Egyesület)
 
korcsoport Csoportos kategória
 
kiemelt közösségi alkotói nagydíj
Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium és Kollégium Takács műhely 1. csoport (viseletek)
Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium és Kollégium Nemezes csoportos alkotóközösség
 
közösségi alkotói nagydíj
Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium és Kollégium Takács műhely 2. csoport (lakástextilek)
 
közösségi alkotói díj
Porkoláb- Varró Sára, Demjén Dorottya
Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium és Kollégium nemezkészítő és faműves csoport
 
IV. korcsoport Egyéni kategória
 
 Kiemelt egyéni alkotói nagydíj
Soós Bianka
Gyöngy Hajnal Margit
egyéni alkotói nagydíj
Petrovics Nikolett
Fejes Fanni
Szatmáriné Győri Tünde
egyéni alkotói díj
Andirkó Máté
Baranyiné Forgó Erika
Zákány Szabó Kata (Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium és Kollégium)
Hartmann Zsófia (Nádudvari Népi Kézműves Szakgimnázium és Kollégium)
Pénzes Rebeka
Nagy Fanni
Tarcsi-Demeter Anita
Gyöngy Ilona Erzsébet
 
A díjakat a Kézműves Alapítvány biztosította.
Szeretettel gratulálunk minden pályázónak és
külön is köszöntjük a díjazott fiatalokat!
___________________________________________________________________
 
A CIHA Egyesület különdíja: Alibán-Puskár Liza
 
Berettyóújfalu, 2024. 04. 30.
 

 
⇦ VISSZA

NÉPI KÉZMŰVES ÉRTÉKTÁR

TÍMÁRHÁZ - KÉZMŰVESEK HÁZA

ORSZÁGOS IFJÚSÁGI NÉPI KÉZMŰVES PÁLYÁZAT

KÉZMŰVES SZAKMAI TÁR

MÍVES GYŰJTEMÉNY

KURATÓRIUM

IMPRESSZUM