LÉVAI GÁBOR
fazekas
Tel.:  52 / 420 737
agyagkovacs@vipmail.hu

1995 óta foglalkozom a fazekassággal. A mesterséget Sándor Katalin és Lugossy György szakmai vezetésével sajátítottam el. Elsősorban használati tárgyakat (sütő-, főzőedények, fűszertartók, boros- pálinkás készletek, tároló edények, tálak, tányérok) egyedi, alkalomra készülő dísztárgyakat (céhkancsók, lakodalmas fazekak, gyertyamártók) készítek. Alkotásaimon alkalmazom még a fekete, raku és archaikus technikát. Készítek hagyományos udvari búbos kemencét is, melyből már több látható kis települések tájházaiban. Tagja vagyok a Hajdú-Bihari Népművészeti Egyesületnek és a Szanticskai Alkotók Egyesületének. Fejlődésem érdekében rendszeresen veszek részt művésztelepeken (Kalocsa, Encs), szakmai találkozókon és pályázatokon. Szívesen látogatom ezeket a programokat, mert ilyenkor lehetőségem nyílik építő, szakmai beszélgetésekre. Műhelyemben rendszeresen használok fatüzeléses kemencéket: ez alapfeltétel a fekete és archaikus technika alkalmazásához, másrészt a különböző mázaknál ezzel az égetési módszerrel más színárnyalatokat lehet elérni. Tervezem magas tüzű kemence használatát kőcserép és porcelán égetéséhez. Az évek során, több kiállításon szerepeltem Debrecenben, és Hajdú-Bihar megye több városában is, illetve különböző országos rendezvényeken és nemzetközi találkozón. Rendszeresen tartok felnőtt- és gyerekfoglalkozásokat. Terveim között szerepel a kerámiaművészet korlátlan lehetőségei közül minél többet kipróbálni, és a szakmai kapcsolataim körét bővíteni, ápolni.