SÁNDOR KATALIN
fazekas Népi Iparművész
Tel.:+36/30 / 511 86 48

Mindig nagyon szerettem, és ma is szeretem a kézi munkával készített szép dolgokat, különösképpen a régieket, melyek magukon viselik alkotójuk keze nyomát. Igen erősen vonzódom a magyar népművészet tárgyaihoz is, amelyek a kézművesség kiemelkedő alkotásai. Azonban, ezeknél is jobban érdekelt az a folyamat – a különböző módszerek, technikák –, amelyben megszületnek ezek a termékek. Ezért a népművészet több műfaját kipróbáltam mielőtt találkoztam és megismerkedtem az agyaggal, a fazekassággal. Ez már húsz évvel ezelőtt történt. Azóta fazekas népi iparművész lettem (1996-ban). Bár készítek sok díszítést igénylő kerámiát is (pl.: debreceni és nagybányai vagy barcaújfalui stílusút), legjobban az alig díszített vagy díszítetlen, szép formájú, egyszerű használati cserépedényeket kedvelem.
Tagja vagyok a Hajdú-Bihar Megyei Népművészeti Egyesületnek.
Tudásomat, tapasztalataimat tanfolyamokon, bemutatókon adom át az érdeklődőknek.
Alkotásaimat zsűriztetem. Több, mint 70db A és B kategóriás zsűrizett tárgyam van.
Munkáimat nem csak itthon, hanem külföldön is bemutathattam már több kiállításon.