HOMOKKERTI NEFELEJCS KÖR
Működési helye: DMK Homokkerti Közösségi Háza 4029 Debrecen, Szabó Kálmán u. 68.
Kapcsolat: Tel.: 52/535-166, 70/933-9915
e-mail: homokkertikh@debrecenimuvkozpont.hu
Vezetője: Tarsoly Andorné népi iparművész
A foglalkozásaik időpontja: szerda 13.00-15.00 óráig

A több mint 30 éves múlttal rendelkező szakkör szinte minden évben új tájegység hímzésvilágával ismerkedik meg. Felkutatják a hagyományos mintákat és ötvözik a mai kor szellemiségével.
1982-ben szabadidős tevékenységként kezdte meg munkáját a csoport. Kezdetben saját ismereteik és ízlésük szerint hímeztek az asszonyok. Később, amikor megindult a szakkörvezetők képzése, szakszerűbbé vált a tevékenységük.  1999-ig Róth Ferencné Esztike irányította az alkotómunkát.  Ekkor vette át a csoport vezetését Tarsoly Andorné Ibolya, aki azóta is ellátja ezt a feladatot és magas szintre emelte a közösség alkotómunkáját.
A szakkör első kiállítása 1983-ban volt, amikor 22-ten tárták a közönség elé munkáikat.
2010-ben a Helyőrségi Klub szakköre egyesült a közösséggel és így jelentősen  gyarapodott a létszám.
Megismerni, megőrizni népi kultúránk textiles értékeit – ez az igény és szándék vezérli az alkotókört.
A szakkör tagjai által készített munkák mindegyike magán viseli a hazai táj jellegzetességeit.
Rendszeresen sikeresen vesznek részt szakmai versenyeken, pályázatokon, megmérettetéseken, megyei és országos kiállításokon mint pl.: a mezőkövesdi Kisjankó Bori, a Százrózsás, a békéscsabai Országos textilpályázat,  a  „Kitesszük a szűrét” vagy az „Éneklő madárka a népművészetben” elnevezésű  pályázatok, találkozók.  A szakkör tagjai rendszeresen zsűriztetik munkáikat.
A legkülönbözőbb tájegységek hímzésvilágát láthattuk a 30 éves jubileumi kiállításukon. Többek között debreceni fehérhímzés, komádi, furtai, jászsági, palócföldi, sárközi, sióagárdi, kalocsai, höveji, turai, rábaközi, gömöri, Zobor-vidéki  hímzéseket mutattak be a közönségnek.  De készítenek úri hímzéseket, vagy angol madeirát is.
Az évek során igazi jó közösséggé kovácsolódtak. Kirándulások, múzeumlátogatások, közös ünnepek, baráti rendezvények mélyítik az emberi kapcsolatokat.